Romantik İlişkiler

Nişanlımla evlilik öncesi sıkıntılar çıkıyor

Gizli Kullanıcı28 Haziran 2024 07:51

Ben nişanlıyım nişanlım başlarda bana çok güzel davranıyordu sonradan benimle ilgilenmiyor pek fazla konuşamıyoruz biz sürekli işi olduğunu söylüyor günde bir kere arıyor sadece güzel cümlelerini dile getirmiyor ben hariç herkese vakti varmış bana vakti yokmuş gibi geliyor önceden istediklerimi yapıyor da artık yapmıyor aslında nereden nasıl başlayacağımı da bilmiyorum ilişkinin başında kendimi çok mutlu hissediyordum şimdi de çok yalnız hissediyorum ben onların evine oturmaya gittiğimde gidiyor diğer odada uyuyor bana saygısızlık yaptığını düşünüyorum telefonla çok fazla muhabbet edemiyoruz gündüz köy işleri ile uğraştığını söylüyor bana bir 5 dakikasını bile ayırmıyor ben herhangi bir sorunumuzu söylediğimde direkt tartışma yaratıyor ne saçmalıyorsun sürekli saçmalıyorsun bunları düşünme bunları kafana takma gibi cümleler söylüyor bana yüzünü kaybetti yüzüğünü takmasını istiyorum takarım acelesi yok bir zaman sonra takarım falan diyor bunlar gerçekten benim fazlasıyla canımı sıkıyor onunla da konuşuyorum bunları kafana takma bunların konuşacağı sürekli bunu konuşacaksak hiç arama beni gibisinden sürekli tartışmalar yaşıyoruz ben onun için bir gün süslenmiştim güzel bir kıyafet giymiştim nişana mı gidiyoruz düğüne mi gidiyoruz diye benim moralimi bozdu o gün canım çok sıkıldı kendimi çok güzel bulmuştum o gün ama canım çok sıkıldı gerçekten ben ona bu davranışlardan rahatsız olduğumu söylüyorum o da sürekli bana beni uyarma dikkat et deme sürekli aynı şeyleri söylüyorsun sürekli aynı konuları konuşuyoruz falan diyor bana sonra bir gün iyi oluyoruz konuşuyoruz anlaşıyoruz ama ertesi gün hiçbir şey değişmemiş oluyor ben onunla konuşmaya çalışıyorum ama ben onun tartışmaya çalışıyorum zannediyor sürekli ben beni anlasın istiyorum ona da bunu anlatıyorum

Sürekli ailesinin dediği gibi yaşıyoruz şuraya gidelim dediğimde hep bir bahane uyduruyor şu işim var bu işim var diyor pek bir yere gidemiyoruz ayrı vakitler geçiremiyoruz yan yana geldiğimizde sürekli onların ailesinin yanına gidiyoruz evlenmemize 2 ay kaldı evlenince de köyde yaşarız falan filan gibi kelimeler ediyor ben tabii ki de köyde yaşamaya karşı değilim ama bir süre yalnız bir alanda yaşamak istediğimi dile getiriyorum ama ailesinden kopamıyor yani ailesinden kopsun ayrılsın istemiyorum tabii ki ama beni de bana da değer verdiğini hissetmek istiyorum değer verdiğini hissetmiyorum bazen bunu da dile getiriyorum abarttığımı söylüyor sürekli ne yapmam lazım

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Selam değerli danışan, nişanlınızın size olan ilgisizliği ve seni değersiz hissettiren davranışları hakkında dürüstçe konuştunuz mu? Ona nasıl hissettiğinizi ve bu davranışların sizi nasıl etkilediğini açıkça anlattığınızda vereceği tepkileri objektif şekilde gözlemlemek gerekir. Karşılıklı iletişimde açık olmak ilişkinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için temel unsur sayılır. Eğer ona beklentilerinizi ya da kırgınlıklarınızı ifade ettiğinizde sürekli konuyu kapatma ya da iletişimde üste çıkma yolunu izliyorsa sizin sınır koymanız kendinizi hal diliyle anlatmanızın bir diğer yolu olabilir.

İnsanlar dönemsel olarak içe çekilme, çevreye karşı ilgisiz hissetme benzeri davranışlar sergileyebilirler. Bunları kişisel algılamadan ve onu yargılamadan önce doğru değerlendirme yapabildiniz mi? Belki de işleri gerçekten yoğundur veya başka stres faktörleri vardır. Onun duygusal durumunu anlamak, ilişkinizdeki anlayışı artırabilir.

İlişkideki dengenin kurulması için gerektiğinde sınırlarını net bir şekilde ifade etmekten de çekinmeyin lütfen. Kendi ihtiyaçlarınızı ve sınırlarınızı belirlemekte kararlı olursanız, ilerleyen zamanlarda size nasıl davranılacağı konusunda açık bir duruş sergilemiş olursunuz. İlişkide sizin de mutlu olmaya ve değer görmeye ihtiyaç duyduğunuzu, bu haklı beklentilerinizin saçma ve mantıksız olmadığını önce sizin kabul etmeniz lazım. Bir ömür geçirmeye karar verdiğiniz kişiyle paylaşımlar ve sohbetler yapmaya iştahlı olmak çok sağlıklı bir yaklaşım. Ama muhatabınızla ortak istekliliğe sahip değilseniz de kendinizi gerçekleri inkar etmekten alıkoymalısınız belki de. Gördüğünüz ve rahatsız olduğunuz sorunları partnerinize anlattığınızda, onun da kabul etmediğini ama düzeltme yoluna da gitmediğini ifade etmişsiniz.

Nişanlılık evresi, insanların evlilik için doğru kişi olup olmadıklarını anlama sürecidir. Bu yüzden bu ilişkide karşılıklı olarak mutlu olup olmadığınızı ve temel değerlerinizin ne ölçüde uyumlu olduğunu değerlendirin, olur mu? Hayat, karşılıklı sevgiden ve onun somut halini görmekten vaz geçmeye değecek kadar önemsiz değil :)

Sevildiğinizi ve değer gördüğünüzü tüm benliğinizle hissettiğiniz bir evlilik diliyorum.

Sağlık dileği ve sevgilerimle..


Yorumlar

Gizli Kullanıcı

Çok teşekkür ederim çok güzel ifade etmissiniz dediklerinizi uyguluyacagim