Romantik İlişkiler

Nişanlımla yaşadıklarımı atlatamıyorum

Gizli Kullanıcı5 Haziran 2024 23:15

Düşüncelerimde sabit tutuyorum onu belkide reddedilmeyi kabul edemiyorum ben ona adım attıkça onun beni istememesinden dolayı bu şekilde düşünüyorum bilmiyorum ama bu yaşadığım durum nedir bilmiyorum sonrasında görüştüğüm insanlardan en istediğim özelliklere sahip olan sadece eski nişanlım oluyor sürekli onunla ilgili bi anımızı bulmaya çalışıyorum elimde son kalan resimlere videolara bakıyorum ve ondan başkasıyla olabilceğimi düşünmüyorum deniyorum ama olmuyor ve birgün bana net bi şekilde adım atacağını düşünüyorum ve onu bekliyorum zaman çok çabuk geçiyor ama bekledikçede bişey kazanmıyorum geçmişi ve onu çıkaramıyorum aklımdan bazen unutmak istiyorum deniyorum ama bir şekilde yaşadığım bir olayda aklıma geliyor ve unutamıyorum

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Eski nişanlınız ile ilgili bir süredir özleminiz ve onunla olan bağınızı arıyorsunuz ve bu süreç sizleri zorluyor. Eski nişanlınız ile ayrılma sebebiniz nedir? Bu sebep her neyse aslında sizin hayatınızın önemli bir noktasını oluşturuyor. Belki de istemeyerek ayrıldınız, belki de sizi üzdü, belki de çocukluklar oldu aranızda. Her ne varsa ayrılık sebebiniz kıymetli. Bu sebebi bir değerlendirmeyi alın, bu süreçte siz kendinizi nasıl hissettiniz? Acaba orada bir suçluluk, utanç ya da bambaşka bir duygu var mı? Oradaki duygu mu size bu ilişkiyi özlettiriyor? Yoksa ifade ettiğiniz gibi eski nişanlınızın eşsiz özellikleri vardı da siz herkeste onu mu arıyorsunuz? O zaman oturun bu özellikleri yazın. Siz bir ilişkide ne bekliyorsunuz, eski nişanlınızı ve bugüne kadar olan ilişkilerinizi inceleyin. Nereler hatalıydı, bu ilişkilerde kendinizi gözlemlediğinizde ne size uymuyordu? Ne sizin istediğiniz gibi değildi, ne sizin istediğiniz gibiydi? Eski nişanlınız ile değerli hissettiğiniz anları inceleyin. Oralarda ne var? Nasıl bir kadın var? Bu değerli hissettiğiniz anlar üzerinden şimdiyi değerlendirin. Siz gerçekten o eski nişanlınızı mı arıyorsunuz yoksa oradaki daha temiz duyguları mı arıyorsunuz? Çünkü oradan adım atılmayacak gibi ifade etmişsiniz, reddedilmeyi sevmiyorsunuz. Mesaj atsa bile huzurlu olacağınızın garantisi yok, sizi ne huzurlu yapacak?


Peki sizin için reddedilmek ne demek? Sizin için adım atmak ne demek? Bazen ilişkiler gelir ve geçer. Sizin bu ilişkinizde ne geldi ama gitmedi? Burada belki de o dönemde yaşadığınız bir yas, bir durum veya olay var, bazen onu konuşmak yerine ilişkileri konuşuyor olmak daha kolay olabiliyor. Bu sebeple mi o ilişkinizi bu kadar özlüyorsunuz? Sizin ilişkilerdeki beklentiniz neler, karşınızdaki kişiye net bir şekilde ifade edebiliyor musunuz? Eski nişanlınız ile acaba beklentileriniz mi uyumluydu? Her ne varsa lütfen yazın. Duygularımızı, düşüncelerimizi ifade ediyor olmamız günlük bir şekilde yazıyor olmamız zihni rahatlatıyor. Bu çalışmaların size iyi geleceğini düşünüyorum. Umarım sağlıklı, huzurlu, mutlu, şefkatli, sevdiğiniz ve sevildiğiniz bir ilişki en yakın zaman sizi bulur.


Sağlıklı günler dilerim.

Psikolog Merve Ulusoy