Sağlıklı bir ilişki içerisinde miyim?

Gizli Kullanıcı29 Nisan 2024 17:23

Sevgilim nerde nasıl davranacağını bilmez genellikle çocuksu davranışları var benim yanımda olmaz etrafımda olur ona karşı bir şey hissediyor muyum bilmiyorum benden her şeyi esirger sadece gitmez değişmezde benim zor zamanlarımda iyi misin demez işe geç kaldığım zaman beni bırakma imkanı olduğu halde erkek arkadaşıma muhtaç bıraktı üstüne yalan söyledi ilişkide dişil hissetmiyorum her şeyi kendim hallediyorum o yokken hayatımda daha az yoruluyordum dibimden ayrılmıyor ona hediye aldım jest yaptım bana bir hediye dahi almadı büyük pahalı şeylerde zaten gözüm yok onu uyardığımda bir ortamda uyardığımı belli edici davranış yapıp beni huzursuz hissettiriyor giyinmeyi bilmiyor ilişkide erkekliğini hissedemiyorum yaparım hallederim diye kelimeler lügatında yok bitirmek istiyorum fakat ondan başkası katlanır mı benim ailemi kabul eder mi bilmiyorum

  • Cevaplandı

Merhaba,


Sevgilinizle yaşadığınız bu duygusal karmaşa oldukça zorlayıcı görünüyor, üzgünüm.


Bu tür durumlarda, öncelikle kendi duygularınızı anlamak ve kabul etmek önemlidir. Kendinize karşı dürüst olmalısınız. Sevgilinizin davranışları sizi rahatsız ediyorsa ve ilişkinizde mutsuzsanız, bu konuları açıkça konuşmanızda fayda var. Ancak, bu konuşmayı yaparken de duygularınıza saygı duymak ve onu incitmemek önemli.


İlişkinizi bitirmeyi düşünüyorsanız, bu kararı alırken sevgilinizin nasıl tepki verebileceğini düşünmek yerine, kendi mutluluğunuz ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutmalısınız. Onun başkalarının nasıl tepki vereceğini düşünerek kendi duygularınızı ihmal etmemelisiniz.


Ayrıca, ilişkinizi bitirmeniz durumunda ailenizin ve çevrenizin nasıl tepki vereceği konusunu da şimdiden düşünmek, endişe duymanıza neden olabilir. Önemli olan sizin duygularınız ve mutluluğunuzdur. Ailenizin ve çevrenizin size destek olacağından emin olabilirsiniz.


Psk. Eslem YılmazCevaplanmış benzer sorular