Sevdiğim kız ve arkadaşımla olan sorun

Gizli Kullanıcı16 Mayıs 2024 18:21

Benim hoşlandıgim bir kız var.bu kız aynı zamanda en yakın arkadaşlarimdan biri.birde benimde en yakın arkadaşım sayılan ve benim hoşlandıgim kızlada benden daha çok samimiyeti bulunan erkek dostum var.benim bu kız için olan duygularım bunların samimiyetlerinden sonra gelişti.ben bu kızla arkadaşlağımızın bozulmaması için sessiz kaldım unutmaya çalıştım ama olmadı ve bazı gelişmelerden ötürü benim erkek olan yakın arkadaşıma bu durumdan bahsettim ama duygularımı kendi içimde kesinleştirdikten sonra 1 aylık depresyon süreci geçirdim.burda ki elzem nokta benim hoşlandıgım kızla bu arkadaşımın arasındaki samimiyet beni rahatsız etmeye başladi.

insan sevdiği kişinin en çok kendisine değer vermesini ister o yüzden bu durum benim için rahatsızlık seviyesini yükseltti.yakın arkadaşımla bu mevzuları konuştum samimiyetlerinden ötürü rahatsız olduğumuda dile getirdim.sonra 15 günlük bi tatil girdi.

orda biraz kendimi toparladım ama tekrar geri dönüldüğünde sanki rahatsızlığımı dile getirmemişim gibi sürekli benim hoşlandıgim kızla ne yaptıklarından bahsediyor ve benim buna dayanma gücüm kalmadı.tekrar erkek olan arkadaşımla konuştum artık benim için dayanılmaz bi rahatsızlık boyutuna evrildi bu iş .şunları dedim"sana bu rahatsızlıgimı dile getirdim.niye aynı şeyleri sürekli yapıyon.beni farketmiyon mu ,farketmek mi istemiyon?"oda"ben olsam bu duruma bu kadar dayanamazdım.herşey benim eşşekliğim.

senden çok özür diliyorum. sen çok iyi bir insansın.senden ikinci bir şans istiyorum"tekrar bende"sana karşı olan yaram çok büyük .sana karşı erken düzelemem" dedim ve hala da dediğim gibiyim ona karşı düzelemdim.olay şurda kopuyor.

ikisinin samimiyet benden önce gelişmiş olduğu için ben arkadısama kızla samimiyetini azalt veya bitir diyemiyorum.çünkü hakkım olmadıginı biliyorum ama içten içede bunu istiyorum.

arkadaşıma hala soğuk olma sebebim ise benim bunu ondan isteyemiyeceğimi biliyor ama kendinin bunu farkedip samimiyetini azaltması gerektiğini düşünüyorum ve arkadaşımla en son yüzleşmeden sonra sanki ikinci şansı isteyen kendisi dwğilmiş gibi gözümün önünde benden ayrı yerde ikisi oturuyor.ben ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz.kıza açıldım bu arada olmadık.arkadaşımla olan yüzleşme açılmamdan önceydi ve şuanda kızla hiçbir ilişkim yok onun tercihinden ötürü erkek olan arkadaşımlada asla eskisi gibi değilim istesem bile olamıyorum içim el vermiyor onun bana karşı olan dostluğu sahte gibi geliyor

.

  • Cevaplandı

Merhaba,


Öncelikle sizi tebrik ederim. Rahatsızlığınızı ifade ettikten sonra tekrar konuştuğunuzda bunu tekrar ifade edip bir sınır çiziyor olmanız takdir edilmesi gereken bir durum. Bu çok kıymetli bir duruş. Kız ile ilgili olan durum sizleri üzmüş fakat açılmış olmanız da yine çok değerli. Erkek arkadaşınıza gelince sizin sınırlarınızı iki kez ihlal etmiş, bu ihlal sizi rahatsız etmiş. Bu ihlallerin sonucunda ne yaparsa yapsın içiniz soğumuyor. Bu çok haklı bir duruş değil mi? Elbette, ondan uzaklaş diyemezsiniz fakat burada sanki uzaklaşması gerektiğine dair bir isteğiniz var. Bu istek karşılık bulmuyor ve hatta daha çok gözünüze sokuluyor. Acaba bu durumda siz nasıl hissediyorsunuz? Değersiz, saygıya layık bulunmamış veya bambaşka bir şey? Sizin arkadaşlığınızda arkadaşlarınızda hangi noktalara dikkat edersiniz? Bu dikkat ettiğiniz noktalara onlar dikkat eder mi? Etmiyorsa bu noktada sizin bu ilişkiyi sürdürme veya devam ettirme dinamiğinize bakıyor olmak daha kıymetli diye düşünüyorum. Bazen değersiz olduğumuzu düşündüğümüz, hissettiğimiz ilişkilere devam ederiz, etmeye çalışırız ve bu bize daha çok zarar verir. Bu ilişkiyi devam ettirme isteğinizi başka konularda da yaşıyor musunuz? Lütfen bunları bir değerlendirin. Bunlar önemli ve değerli konular. Tekrardan isteklerinizi ve sınırlarınızı ifade ettiğiniz için sizi tebrik ederim.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy