Sevdiğimiz kişilerden soğumuş gibi hissediyorum

omercoban1 Mayıs 2024 06:52

Şimdi şöyle ailemi çok seviyorum ama onlara bakınca bi sevgi hissi hissedemiyorum aklımdan bi düşünce istemsizce bunu dusunuyo acaba seviyomuyum diye ve tüm odağım buraya yoğunlaşıyor bisi hissedemeyince bu beni çok üzüyor onlara karşı soğumuş gibi hissetmek istemiyorum acaba bu bir psikolojik hastalıkmı onuda anlayamıyorum bu hissin geçip ailemle mutlu bir şekilde yaşamak istiyorum bir ilişkimdede böyle olmuştu ondan sogumuş gibi hissedip ayrılmıştım ama onu kıskanmaya devam etmiştim zamanka unuttum ona karsi olan duygularımı ben sadece şuan aileme karşı olan sevgimi hissedip mutlu olmak istiyorum ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum lütfen yardımcı olun

  • Cevaplandı

Merhaba,


Bu duyguları yaşamak oldukça zor olabilir. Bu tür duygusal iniş çıkışlar zaman zaman insanların yaşadığı normal duygusal deneyimler arasındadır.


Öncelikle, bu hisleri değerlendirmek ve anlamak için kendinize zaman tanıyın. Duygularınızı açıkça ifade etmek ve ailenizle iletişim kurmak önemlidir. Aile üyelerinizle samimi bir şekilde duygularınızı paylaşarak onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.


Ayrıca, bu duyguların geçici olduğunu hatırlamak önemlidir. Geçmişteki deneyiminizde olduğu gibi, zamanla duygularınızın değişebileceğini ve daha mutlu bir ilişki kurabileceğinizi unutmayın.


Eğer duygularınızı anlamak ve yönetmek konusunda daha fazla destek almak isterseniz, bir psikologdan yardım alabilirsiniz.


Psk. Eslem Yılmaz

Cevaplanmış benzer sorular