Sevgilim sosyalleşmemi istemiyor ne yapabilirim?

Gizli Kullanıcı29 Nisan 2024 23:06

Sevgilim dışarı çıkmamı istemiyor sordugumda ise yaninda değilim birşey olsa yanına gelemicem İstanbul kalabalık yer her türlü insan var diyor. Uzak mesafe ilişkisi yürütüyoruz. Kız arkadaşıma gideceğim zaman bile sen niye gidiyosun onlar size gelsin diyor şuan 2 buçuk senedir sevgiliyiz ama bu durum hâlâ devam ediyor. Disari çıktığım zaman surekli arıyor nerdesin napıyosun diye soruyo ne zaman eve döneceksin diyo (Dışarı çıkmadan herşeyi söylememe ve bir yere oturduğumuzda haber vermeme rağmen). Benim dışarı çıkmamı bir sorun olarak görüyor. Ben ona hiç böyle yapmıyorum tam tersi arkadaşlarıyla vakit geçirip arada kafasını dağıtması gerektiğini söylüyorum. Kendisi çok dışarı çıkan biri değil arada bir çıkar ama benim çıkmamı hiç istemiyor. Bu durumu nasıl normalleştirmesini sağlayabilirim? Benim disari çıkmamı normal bir durum olarak görmüyor.

  • Cevaplandı

Merhaba,


Sevgilinizin sosyalleşmeye izin vermemesi sizin için ne demek? Onun daha rahat çıkıyor olması ama sizin kısıtlanıyor olmanız ya da kısıtlanmıyorsanız bile çıktığınızda rahatsız hissettirilmeniz sizin için ne kadar önemli? İstanbul kalabalık evet ama sevgilinizden önce çıkmıyor muydunuz? Eğer sorduğum sorular sizin için önemli ve evetse, bu noktada şunu yapabilirsiniz.


Sevgiliniz ile açık bir dille duygunuzu ifade edebilirsiniz. "Bu şekilde çok rahatsız oluyorum, sana bilgi verebilirim fakat her zaman sensiz dışarı çıkmam mümkün değil." Peki bu şekilde bir söylemin ardından sizin ilişkiniz ne olacak? İlişkiniz biteceği endişesi ile bu konuları konuşmuyor musunuz? Eğer konuşuyorsanız bu sınırı çizmeye çalışmaya devam edin. Alışana kadar sadece bilgi verin ve dışarı çıkmaya devam edin. Normal veya anormal ilişki dinamiklerine göre değişebilir, sizin rahatsız olduğunuz şeyler ilişkinizde bir sınır oluyor mu yoksa sadece onun rahatsız olduğu şeyler mi sınır oluyor? Belki de sosyalleşmenize alışmasından ziyade bu sorulara öncelik verebilirsiniz.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular