Romantik İlişkiler

Sevgilimin işinden olma durumu ilişkimize zarar veriyor

Gizli Kullanıcı30 Mayıs 2024 15:03

1.5 yıl önce sosyal medyadan tanıştık sonra yüz yüze geldik ve görüşmeye başladık. 2 ay birliktelikten sonra ayrıldık . İlk zamanlarda çok değer verdi sonra geri çekildi . Ayrıldıktan 1 ay sonra tekrar mesaj yazdı ve mesaj yazdıktan 3 gün sonra uzak mesafe olduğu sana karşı bir şey hissedemiyorum dedi ve bitirdik .Şimdi 2 ay önce yine yazdı ve özür diledi affettim . Çok güzel başladık ve güzel ilerledik . Yine uzak mesafe ilişkisi yaşadık . Her şey çok iyi giderken işinden olma durumu ortaya çıktı ve kendini yine benden soyutladı . Ve bu 3 gün içerisinde oldu . Ben bir şeyleri netleştirmek için aradığımda beni sevdiğini ama neden böyle davrandığını gerçekten bilmediğini söyledi . Kendimi çok kötü hissediyorum . İçim içime sığmıyor , duramıyorum bir yerde

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Duygu ve düşüncelerinizden emin olmayan ve uzak mesafe ilişki yaşadığınız biri var. Haliyle bu süreç sizin için zorlayıcı, şuraya odaklanmak istiyorum. Siz uzak mesafe ilişkisini nasıl buluyorsunuz? Bu ilişki sizin için nasıl, bir geleceği var mı? Varsa karşınızdaki kişinin net olmayışı size nasıl geliyor? Kendi duygularınızı konuşuyor olmanız ve aranızdaki bu ilişkinin gelgitini netleştiriliyor olmanız sizin psikolojik sağlığınıza da iyi gelecektir. Daha ilişkinin başındaki bu gelgitlik size nasıl geliyor? Siz bir partnerde ne arıyorsunuz? Şu anki partnerinizde bu özellikler var mı?


Kendinizi kötü hissediyor olmanız çok normal ve doğal. Bu çok dalgalı ve gelgitli bir durum. Bu dalgalı denizli halini partnerinize sorun, herhangi bir durumu mu var? Var ise sizin bunu tolere edebilecek bir psikolojik sağlığınız var mı?


Sizin neye ihtiyacınız var? Romantik ilişkideki beklentileriniz neler? Siz kendinizi bir romantik ilişkide istekleriniz neler? Bu istekler uzak mesafede karşılanabiliyor mu? Tutarlı ve istikrarlı tutumlar mı sizin kendinizi daha güvende hissetmenize yardımcı olacak? Siz kendinizi nasıl güvende hissedersiniz? Sizin bu ilişkideki sınırlarınız neler olacak? Gelecek ile ilgili planlarınız neler olacak? Bu ilişkideki hem fiziki hem duygusal sınırları netleştiriyor olmak sürecinizde önünüzü görmenize yardımcı olacaktır.


Sağlıklı günler dilerim.

Psikolog Merve Ulusoy