Sevgilinin Instagram şifresini vermemesi

Gizli Kullanıcı29 Nisan 2024 22:32

2 senelik ilişkim var ve uzak mesafe ilişkisi ona güvenim tam fakat önceden Instagram yüzünden tartıştık sürekli takip ettiğim kişileri kontrol edip tek tek bu kim diye soruyordu sonrasında ikimiz de instagramlari kapattık. Kendisi polis akademisine gideceği için gruplar oluyor sorular paylaşıyorlar diyerek Instagrami geri açtı aradan 2 3 ay geçti kız kardeşimden takip ettirdim ve fenomen birinin sevmediğim bir şekilde resimlerini beğendiğini gördüm çok kızdım nedenini sorduğumda önceden de takip ediyordum zaten ne var bunda demeye başladı benim için o resim normal değildi sonrasında takip ettiği kızların ss lerini alip tek tek sormaya başladım bunun için mi kardeşinden takip ettin diyip takipten çıkarttı ve tekrar tartıştık. Ben zaten takip ettiklerimin kim olduğunu söylemiştim bana güvenmeyi öğreneceksin diyerek üste çıkmaya başladı. Aradan 2 3 ay geçti. Geçen hafta izni vardı ben tekrar Instagram konusunu açıp sifreni ver yada birinden takip etmeme izin ver diye söyledim zaten son zamanlarda doğru düzgün konuşamiyoruz (sesli görüntülü) eski sevgisini göremediğimi, şifresini vermedigi için de güvemin azaldığını birşey sakladığını düşünmeye başladım düşüncelerimi onunla paylaştım beni anlamasını istedim fakat yine aynı ona güvenmem gerektigini söyledi. Bu şekilde kendimi kötü hissediyorum.Benden herşeyi iste ama bunu isteme ne dersen yaparım diyo inatlaşıyor benim ne düşündüğüm onun için önemsiz bunu söylediğimde de seni seviyorum ama güvenmiyorum diyosun bu sekilde şifremi verdiğimde mi guveneceksin diyo hicbirsey yapmıyor. Bunun için ne yapmam gerekir? Sevgilisi olarak şifresini istemem normal değil mi ?( Onun için normal değil güven konusunu katmadan istediğimde de sifresini vermedi)

  • Cevaplandı

Merhaba,


Şifre konusunda her ilişki dinamiğinde farklıdır fakat sanki burada şifreden ziyade başka bir konu var. Sizin rahatsız olduğunuz bir konu var. Bu konu hakkında sınır çizmesini istiyorsunuz ve olmayabiliyor. Siz onun sınırlarınıza uyuyoruz. İlişkinizi denge terazisine koyun, ilişkilerde sınırlar ile bir denklik gerekir. Kim altta, kim üstte ya da dengede misiniz? Siz bir ilişkiden ne bekliyorsunuz? Karşınızdaki kişi ne bekliyor? Uyumlu musunuz? Bunların hepsini tek tek yazın. Siz neden bu ilişki içerisindesiniz, bu ilişkideki sınırlarınız neler, siz ne kadar uyuyorsunuz ve o ne kadar uyuyor bu sınırlara? Bunları bir kağıda yazın ve bir değerlendirme yapmanızı öneririm. Hala daha ilişkide sınır koymakta zorlandığınız bir kısım olursa psikolojik destek almanız önerebilirim.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

alinti

Öncelikle teşekkürler. Sınır koyma konusunu bir türlü yapamıyorum bir şekilde beni manipüle ediyor bende konu tartışma uzamasin diye gün sonunda pes ediyorum. İlişkimizi teraziye koyduğumda ben altta kalan tarafım. Sürekli onun istedikleri oluyo bana da tamam demek düşüyor dediği şeyi bir şekilde kabullendiriyor.