Sevgilinin rahatsızlanması

Gizli Kullanıcı15 Mayıs 2024 01:44

3 senelik ilişkim var uzak mesafe ilişkisi şuan sevgilin polislik eğitiminde aramız iyi değil ben aynıyım fakat o çok değişti konuşmak istemiyor gibi sorduğumda birşey yok diyor eğitimden dolayı ben artık böyleyim diyor ilgisi sevgisi azaldı. Sormak istediğim şey şu sevgilim öncesinde de (eğitimde olmadan önce) bir baygınlık yaşadı öyle söyledi ve hastaneye gittiğinde doktor psikiyatriye gitmesini söylemiş böyle birseyin neden olduğunu bilmiyorum ikizler burcu ve çok düşünüp olayları çok büyüten biri ben ise balık burcuyum çoğu konuda sabır gösterip uzatmıyorum. Sevgilim şuan eğitimde ve geçen hafta mesaj attığımda ulaşamadım ve bana sonrasında hastanede olduğunu bayginlik geçirdiğini söyledi, gözlerimi hastanede açtım dedi. Doktor yine psikiyatriye gitmen gerekiyor demiş dekan ve doktor konuşmuşlar buna karar vermişler.

Akademide yemeklerin iyi olmadığını ve kötü yapıyorlar yiyemiyorum diyordu eğitim de zorlu ondan olmuş olabilir mi yada bünyesi mi zayıf düşünüyor, zayıf biri ama dış görünüşüne göre güçlü biri. Psikiyatriye git demek ki birşey var senin için iyi olur dediğimde hayatım kararır mesleğim olmaz elimden alırlar dedi. Bu baygınlığı neden yaşıyor olabilir? dediğim gibi eğitimden öncesinde de evde 2 kere baygınlık geçirmiş ve hastaneye gitmiş psikiyatriye yönlendirmişler fakat o randevu alıp gitmiyor.

  • Cevaplandı

Merhaba,


Baygınlık yaşamasının sebebini fiziksel kökenlerin olmadığını varsayarak cevaplıyorum. Doktorların yönlendirmesi ile psikolojik olabileceği kanaatindeyim. Peki hangi durumlarda insan bayılabilir? Bunaldığı, stres yaşadığı, yönetemediği durumlarda bu tarz davranışlar ve durumlar yaşayabiliriz. Psikiyatriye gitmekle ilgili ülkemizde ciddi bir önyargı mevcut, bu durumun işlerine yansıyacağına dair bir algı olsa da bu ülkede birçok kişi psikiyatri desteği almakta. Eğer hala daha psikiyatriye gitmek istemezse bir psikolog desteği önerebilirsiniz fakat kişide herhangi bir değişim isteği yoksa ya da gitmek istemiyorsa bu öneride hiçbir işe yaramaz. Bunun farkında oluyor olmak önemli. Bu durumlar sizi rahatsız ediyor olabilir, bu rahatsızlıkla ilgili siz ne yapacaksınız? İlişkinize bu şekilde mi devam ettirmek istiyorsunuz? Yoksa bu durum sizin için rahatsızlık derecesi ne, hangi rahatsızlık derecesinde ilişkinizi sorgulayacaksınız ya da hiç umrunuzda değil mi? Öncelikle bunun değerlendirmesini yapmanızı tavsiye ederim.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular