Sevgiliyle konuşacak konu bulamamak

adl30 Nisan 2024 23:10

2 buçuk senelik uzak mesafe ilişkimiz var erkek arkadaşım ilk başlarda çok konuşurdu sürekli iltifat edil farklı konular bulurdu onun üzerine konuşup sohbet ederdik sonrasında sevgili olduk ve zamanla konu bulmaları ve iltifat - ilgisi azalmaya başladı. Sürekli ben bir konu buluyorum ( bulmaya çalışıyorum çünkü bir saatten sonra bende de bitiyor ) üzerine konuştuktan sonra konuyu kapatan o oluyo. Hep ben konuşuyorum artık konular senden dediğimde ise öncesinde meslek sahibi olabilecek miyim kafam onda aklım çok karışık diyordu sonra dükkanda çalıştığı için yorgun kafası ordaydi ondan öncesinde okul sınavları vardı. Benimde sıkıntılarım sorunlarım oluyor nadir de olsa ama konu buluyorum hiç olmadı onunla paylaşıyorum sorunumu onun üzerine konuşuyoruz fikir veriyor. En son konu bul dediğimde meslek sahibi olayım o zaman hiçbir sorunum olmayacak söz bütün konular benden dedi idare et dedi tamam dedim. Şuan polis akademisinde eğitimde 4 ayı kaldı mezun olacak izne geldiği zaman tekrar dedim polis oldun sayılır konular senden artık dedim şuan tam olmadım mazun olmadım sonuçta dedi ve yine konuşacak konuyu benden bekliyor. Bütün bu dedikleri bir bahane mi, konu bulmamak, konuşmamak için yada uğraşmak mi istemiyor anlamıyorum.

  • Cevaplandı

Merhaba,


Bu durumda erkek arkadaşınızın ilgi ve konuşma konusundaki değişiminin arkasında çeşitli sebepler olabilir. İlk başlarda daha fazla ilgi göstermesi normaldir çünkü ilişkinizin yeni ve heyecan verici olması muhtemeldir. Zamanla, bu heyecan azalabilir ve ilişki daha stabil bir noktaya gelebilir. Ayrıca, çalışma hayatı, okul ve diğer sorumluluklar da zamanını ve enerjisini etkileyebilir.


İlişkide denge ve paylaşım önemlidir. Partnerinizin ilgi göstermemesi veya iletişimde sorun yaşamanız, ilişkinin sağlıklı yürümediğine işaret edebilir. Partnerinizin bahaneler bulması veya sizinle iletişim kurmaktan kaçınması, ilişkideki sorunları görmezden gelme veya çözümlememe belirtisi olabilir. Bu durumda, açık bir iletişim kurmak ve duygularınızı ifade etmek önemlidir. Partnerinizle samimi bir şekilde hislerinizi paylaşarak ilişkinizdeki sorunları çözmeye çalışabilirsiniz.


Ancak, eğer partnerinizin bu konuda isteksiz olduğunu düşünüyorsanız, ilişkinizin geleceği konusunda ciddi bir değerlendirme yapmanız gerekebilir.


Psk. Eslem Yılmaz

Cevaplanmış benzer sorular