Sürekli Instagram fotoğrafımı değiştiyorum ?

Gizli Kullanıcı1 Mayıs 2024 07:19

Merhaba ben sürekli ınstagram fotoğrafımı değiştirme isteğinde bulunuyorum bunun nedeni tam olarak ne olabilir sürekli ınstagram profilimde bir değişiklik yapmak istiyorum fotoğrafı değiştiriyorum sonra tekrar başka fotoğraf koyuyorum gerçekten kendimi anlamıyorum aynı zaman da bazı fotoğrafları arşive alıyorum sonra geri çıkartıyorum artık bu bir takıntı haline geldi bunda Kİ amaç tam olarak ne ?

  • Cevaplandı

Merhaba,


Sürekli Instagram profil fotoğrafınızı değiştirme isteğinizin altında yatan nedenler çeşitli olabilir. Bunlar genellikle kişinin kendini ifade etme, dikkat çekme, beğeni ve takdir toplama gibi sosyal ihtiyaçlarıyla ilişkilendirilir. Bu davranışlarınızın bir takıntı haline gelmesi ise genellikle kişinin kendini sürekli olarak yenileme, mükemmeliyetçilik ya da kontrol ihtiyacı gibi içsel faktörlere bağlı olabilir.


Bu durumda, kendinizi sürekli olarak yenileme ihtiyacınızın altında yatan nedenleri anlamak ve bu ihtiyacı daha sağlıklı yollarla karşılamak önemlidir. Bu konuda psikolojik destek almak, bu takıntının altında yatan nedenleri anlamanıza ve daha sağlıklı bir denge bulmanıza yardımcı olabilir.


Psk. Eslem Yılmaz

Cevaplanmış benzer sorular