Romantik İlişkiler

Uzak mesafe ilişkim konusunda çıkmaza düştüm

Gizli Kullanıcı18 Mayıs 2024 23:31

merhaba. ben 19 yaşımdayım sevgilim 22. uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz 10 aydır sevgiliyiz, üç farklı haftasonu yanıma geldi. beni çok sevdiğini belli ediyor ve çok sadık, merhametli ama daha fazla uzak mesafe ilişkisine dayanamıyorum. sıkılıyorum bazen onu hiç arayasım gelmiyor. onu üzmeyi hiç istemiyorum ama devam edip edemeyeceğimi de bilmiyorum. günlerdir bunu düşünmeden duramıyorum ve gözlerim doluyor sürekli. yeni bir şehre ve ortama girecek olmak da kafamı karıştırıyor. kendimi çok bencil hissediyorum. onunla devam edip edemeyeceğimi nasıl anlayabilirim bilmiyorum.

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


İlişki dinamikleri insanları zorlayabilir. Burada size sadık ve değer veren biri var fakat ilişkide bazen bunların yanında bir de ek olarak temas, yakınlık bekleyebiliriz. Bu durumda sizin ilişkideki beklentileriniz neler, onun ilişkiden beklentileri neler, sizin bir ilişkideki sınırlarınız neler, olmazsa olmazların kırmızı çizgileriniz neler, onun kırmızı çizgileri neler, bu ilişkide neyi ortaklaşa yapabilirsiniz öncelikle sizin ve onun bunun değerlendirmesi gerekir. Uzak mesafe ilişkisini yürütmenin zorlukları neler, partneriniz ile bu konu hakkındaki duygularınız ve düşüncelerinizi konuşuyor olmanız sürecinize katkı sağlayacaktır. Şu an her şeyi tek başına ve sadece size dair düşünüyorsunuz. Belki onun içinde zor, bu ilişkideki alternatifler olabilir mi? Elbette bu alternatif sorum şunun için, siz alternatif bir süreç olsun istiyor musunuz yoksa bunu hemen ve acil şekilde bitirmek mi istiyorsunuz? Devam etmek istiyorsanız bu süreci nasıl devam ettirebilirsiniz? İstekleriniz, ihtiyaçlarınız neler? Uzak mesafede bunları nasıl yapabilirsiniz? Aramak hoşunuza gitmiyor ama belki görüntülü konuşuyor olmak sizlere iyi gelecek. Bu yüzden alternatifleri deniyor olmak kıymetli olabilir diye düşünüyorum.


Şu kısmı netleştiremedim, siz sevgiliniz için mi yeni bir ortama gireceksiniz yoksa zaten yeni bir ortama mı girecektiniz? Bu durumda ilkiyse; elbette bu konuda korkuyor olmanız çok doğal bir durum. Bu korkunun düzeyi nedir, bunu puanlamak ve sizin ortalamanıza göre bu yüksekse o zaman bu korkuyu düşünmek ve çalışmak gerekir. Eğer ikincisiyse; şu an karmaşık bir dönemden geçiyorsunuz demektir. Bu karmaşık dönemde acil ve hızlı kararlar alıyor olmak sizleri zorlayabilir. O yüzden ilişkideki kısmı değerlendirirken şunlara dikkat etmenizi tavsiye ederim: Ben şu an hayattan ne istiyorum? Benim şu an ihtiyacım ne? Kendimi güvende hissediyor muyum? Güvende hissetmek için neler yapabilirim? Eğer partnerimle devam edeceksem o bu durumların birini veya birkaçını karşılıyor mu? Karşılayamıyorsa bunu ona açıklasam ne kadar destek olabilir? Bu konuları konuşmadan, anlatmadan, ifade etmeden kendi içimizde yaşıyor olmamız çok zorlayıcı olabilir. Eğer şu an bunları yapamam, önce benim kendi içimde halletmem gerekiyor diyorsanız bol bol yazın. Kalem ve kağıt kullanarak yazıyor olmanız daha iyi gelecektir. Tüm bu sorduklarımı yazdıktan sonra değerlendirmenizi ve ilişkiniz ile ilgili bir karar vermenizi tavsiye ederim.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular