Uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülmelidir

Gizli Kullanıcı30 Nisan 2024 22:58

Uzak mesafe ilişkisinde nasıl davranmamız gerekir ? İlişkideyken uzun zaman sonra buluşup bir araya geldiğimizde tekrardan tanışmali miyiz ? Telefonla mesajlaşmakla yan yana olmak çok farklı sonuçta, karşımızdaki kişiyi bu süreçte nasıl daha iyi tanıyabiliriz ? Güven uzak mesafe ilişkisinde nasıl sağlanabilir ? Bunun gibi uzak mesafeyle alakalı birçok soru var ne yapmamız gerekir

  • Cevaplandı

Uzak mesafe ilişkileri, sağlam bir temele dayanan açık iletişim, zaman yönetimi ve güven gibi unsurlarla desteklenmelidir.Bunun başında ilişkideki her iki taraf da duygularını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini açıkça ifade etmelidir. Düzenli olarak iletişim kurmak, birbirinizi daha iyi anlamanıza ve sorunları çözmenize yardımcı olacaktır.Karşınızdaki kişinin bakış açısını anlamaya ve duygularını dikkate almaya çalışın. Empati kurmak, ilişkinin derinleşmesine ve bağların güçlenmesine katkı sağlar.Uzun zaman sonra bir araya geldiğinizde, karşılıklı olarak deneyimlerinizi paylaşın ve birbirinizin yaşamında olan değişiklikleri keşfedin. Yeniden tanışma gibi bir ritüel gerekli değildir, ancak karşılıklı anlayış ve ilgi ilişkiyi güçlendirebilir.Uzak mesafe ilişkileri, bireysel gelişimi teşvik edebilir. Kendi hobilerinize ve kişisel hedeflerinize zaman ayırın. Bağımsızlık ve kişisel gelişim, ilişkinin dengesini korumaya yardımcı olabilir.Uzak mesafe ilişkileri zorlu olabilir, ancak sağlam iletişim, güven ve karşılıklı anlayışla yönetilmelidir.


Psikolog Ayten Çelikörs

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

İlgisi azalan erkeğe nasıl davranılmalı

2 senelik bir ilişkimiz var. Uzak mesafe ilişkisi olduğu için 3 kere buluştuk. Şuanda polis akademisinde eğitimde ilk başlarda gayet normaldi müsait oldukça arıyordu 2 dk da olsa sesimizi duyuyorduk güzel sözler söylüyordu şuan çok değişti 2 kere izne geldi görüntülü konuşmadık çok nadir sesli konuştuk 5 dk falan, ilgisi azaldı eskisi gibi güzel sözler iltifatlar yok.Egitimdeyken bana ailem seni istemiyor diye yalan söyledi 2 saat sonra arayıp özür dilerim burası çok zor insan herşeyi düşünüyor bana olan sevginin azaldığını hissettim ondan böyle birşey yaptım dedi. Ben onun hep yanında olmaya çalıştım her zaman destek oldum yapabileceğine inandırdım zorlandığını bildiğim için üzerine gitmedim affettim ama bize olan inancım azalmaya başladı. Sonrasinda defalarca öyle birşey var mı diye sordum yemin ederim öyle birşey yok dedi.Aradan 1 ay geçti soğuk davranmaya başladı bunu ona defalarca söyledim fakat egitimden dolayı olduğunu insan orda duygusuz oluyo ben artık böyleyim diyo senlik birşey yok sana olan sevgim aynı dedi eski neşesi yok şakaları yok eskisi gibi konuşup sesini duyamıyorum göremiyorum bile 2 ay olmuş görüntülü konuşmuyoruz sorduğumda ailem izne geldiğimde bırakmıyorlar müsait değilim diyor. Böyle olduğu zaman kendimi kötü degersiz hissettiğimi, müsait olma zamanını kendisinin yaratmasını söyledim fakat olmuyor çok üzülüyorum ne yapabilirim?