Aile

Uzakta olan baba ve kızımın psikolojisi

merve517 Mayıs 2024 23:51

İş nedeniyle eşim 6 aydır almanyada kızım 3 yasında oldu 1 ay daha gidemeyecegiz vize beklıyoruz küçükken daha kolaydı sımdı goruntulu görüştügünde telefonu sarıyor opuyor ama aglama gıbı durumları yok bu surecı nasıl ılerletmelıyız teşekkür ederim şimdiden cevap için iyi çalışmalar

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Kızınıza oyuncaklar üzerinden ve hikaye şeklinde bu süreci anlatabilirsiniz. Bebek kızın ismi Ayza olsun. "Ayza'nın babası bulunduğu yerden bambaşka bir yere gitmek üzere çıkmış. Orada babası çoook mutluymuş ve bir yandan da çalışıyormuş. Oradan bir kağıt alması gerekiyormuş, kağıdı aldıktan sonra Ayza'ya ve eşine kavuşacakmış. O kağıdın gelmesini beklerken babası da annesi de çoook üzülüyormuş ama beklemek gerekiyormuş. Kağıt geldiğinde annesi de Ayza'da hemeennnn babasının yanına gidecekmiş. Orada başka dili konuşan insanlar göreceklermiş, bu biraz garip durabilirmiş ama Ayza'da annesi de babası da bu süreçte çooook eğlenecekmiş." gibi hikayeyi tamamlayabilirsiniz.


Aralarda elbette sorular gelecektir, burada ne hissediyorsanız o şekilde anlatın. Aşırı abartı ağlama veya gülümseme dışında hikayenin bu şekilde anlatımı yeterlidir. Ağlayadabilir kızınız bu süreçte, çok normal babasını özleyecek. Sakince ağlamasını bekleyin. Bu hikayeyi sürekli anlatmaya çalışın. Çünkü beklemenin yanında sonrası da çocuk için önemli olacaktır. Umarım en yakın sürede vizeniz gelir ve ailecek kavuşmuş olursunuz.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular