Sosyal Hayat

Yaşça küçük erkeklerden etkileniyorum

Gizli Kullanıcı6 Haziran 2024 12:28

Yanlış kişi olduklarını ve sonucu bildigim halde sevgi ihtiyacı hissettiğim icin görüşüyorum ve sonra insan yerine koyulmuyorum.

Sabretmem gereken çok fazla insan var ve benim sabrım çok erken yaşlarda tükendi . Ailemi sevmiyorum. Onlar gibi bir evlilik yapmak istemiyorum. Sürekli tekrarlanan gıcık olduğum davranışlara sabrım kalmadı.

Yaşça küçük erkeklerden etkileniyorum

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Ailenize benzer evlilikler yapmak istemiyorsunuz ama yaşça küçük erkeklerden etkileniyorsunuz. Buradaki noktada şunu sormak istiyorum. Yaşça küçük erkekler derken kaç yaşı kast ediyorsunuz? Burada 18 yaşından büyük erkekleri kast ettiğinizi düşünerek cevaplamış olacağım. Karşınızdaki kişinin yaşı küçük olabilir buradaki durumda partneriniz ve siz bu durumu onaylıyorsanız o zaman bakmamız gereken yerler başka yerler olabilir.


Özellikle ilk cümlelerinize odaklanmak istiyorum; yanlış olduğunu bildiğiniz halde sevgi görmek için devam ediyorsunuz. Bu gerçekten çok zorlayıcı bir durum çünkü sevilmek için yanlış olduğunuz yola gidiyorsunuz. Peki sizin için yanlış yol ne demek? Sanki yazdıklarınızdan şunu anlıyorum; ebeveynleriniz gibi bir evlilik demek. E bu durumda şöyle oluyor aslında; siz ebeveynleriniz ile büyüdüğünüz için yani hep yanlış yolun içinde olduğunuz için ister istemez yanlış olduğunu bildiğiniz yolları tercih ediyor olabilir misiniz? Elbette benimki burada bir tahmin. Çoğu zaman yanlış tercihlere giderken bulabiliriz kendimizi çünkü yanlış tercihler en iyi bildiğimiz yoldur. Ne derler: "Bildiğin cehennem bilmediğin cennetten iyidir." Peki bundan sonrası için ne yapabilirim diyorsanız elinize kağıt kalem alınız ve değerlendirme sürecine başlayalım.


Yanlış kişiler yerine doğru kişileri bulmak için şunlar üzerinde biraz düşünmeniz sağlıklı olacaktır: Ben kimim, ben birini severken nasıl sevgimi gösteriyorum? Burada değiştirmem veya geliştirmem gereken şeyler neler? Karşımda görmek istediğim kişinin özellikleri neler? Bana nasıl davransın istiyorum, benimle nasıl ilgilensin? Nasıl sağlıklı özellikleri olsun? Benim beklentilerim neler? Ben bir ilişkide neler istiyorum? Benim kırmızı çizgilerim neler? Bir ilişkide olası kırmızı çizgilerim neler? Nasıl bir iletişim şekli olursa kendimi daha iyi hissederim? Duygumu ifade ettiğimde karşıdaki kişi tarafından anlaşılıyor muyum? Bana alan tanıyor mu? Bunlar üzerine düşünmeniz ve sonrasında yazmanız sağlıklı olacaktır. Yazmak hem zihninizi netleştirecek hem de isteklerinizi, düşüncelerinizi net bir şekilde görmenizi sağlayacaktır. Umarım en yakın zamanda; sağlıklı, mutlu, huzurlu, sevildiğinizi hissettiğiniz bir ilişki içerisinde kendinizi bulursunuz.


Sağlıklı günler dilerim.

Psikolog Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular