Yazmayan erkeğe nasıl davranılmalı

Gizli Kullanıcı15 Mayıs 2024 01:29

Merhaba bu Kasım ayında 3 sene olacak bir ilişkim var ve uzak mesafe ilişkisi şuan polislik eğitiminde 3 ay sonra mezun olacak inşallah. Ben her zaman ona destek oldum yanında olduğumu hissettirdim fakat son 3 aydır ortada birşey olmamasına rağmen ( kavga tartışma olmadı aramızda ) ilgisiz davranmaya başladı izne geldiği zaman bile aramaz oldu ( aradığı zaman en fazla 2-5 dk konuşuyoruz konuşmayı ben ilerletiyorum )son o günden beri çok zor konuşuyoruz zorla konuşuyor gibi sorduğumda birşey olmadığını eğitimden dolayı ben artık böyleyim diyor. Ben yazarsam yaziyor, napıyosun diye sorduğumda eğitimdeyim diyor sadece sen napıyosun veya nasılsın diye sormuyor. Konuşmak istemiyorsan sevgin azaldiysa bana bunu söyle dediğimde saçmalama öyle birşey olsa zaten söylerim diyor.

En son pazar günü konuştuk ve uyumadan iyi geceler mesajı attım pazartesi günü günaydın yazdım sonrasında akşama doğru napıyosun yazdım hicbirsey yazmadı.

Bugün günlerden salı gecesi çarşambaya girdik artık hiçbir şey yazmadım çünkü onun yazmasını bekledim en azından sabah günaydın yazar dedim ama hicbirsey yazmadı. İzlediğim butün ilişki koçları böyle durumlarda yazmayın merak etsin vazgeçtiğinizi düşünsün diyor fakat çok üzülüyorum onu merak ediyorum.

Beni seven zaman ayırıp hep iltifat eden adam gitti sanki yerine başka biri gelmiş gibi onu tanıyamiyorum artık. Hissettiklerimi açıkça söyledim olmadı ağır konuştum yine olmadı sustum birşey yok gibi davrandım yine olmadı aynı tarz konuşuyor sanki arkadaşız gibi sanki beni seven adam gitmiş gibi. Yazdığı zaman nasıl davranmam gerekiyor yada yazmazsa aramazsa ne yapmam gerekir ? 3 sene az bir süre değil hayallerim yıkılmış gibi hissediyorum yapayalnız kalmış gibiyim.

Sevgilim ikizler burcu ben ise balık burcuyum çok duygusalım ve bu ilişki boyunca hiçbir zaman sevgimi eksik etmedim verdiğim değeri sonuna kadar gösterdim. 3 aydır bu ilişkiyi onu geri toparlamak için çabalıyorum fakat olmuyor.

  • Cevaplandı

Merhaba,


Sevgiliniz zorlu bir eğitim sürecinden geçiyor. Bu durumdan dolayı gerçekten de duygularını ifade etmekte zorlanıyor olmak, bu eğitim süreci bittikten sonra ilişkinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Şu anki davranışlarını, düşüncelerini anlamakta zorluk çekiyorsunuz çünkü sadece yazarak veya kısmi konuşarak iletişim kuruyorsunuz. Yanınızda değil, göz göze temas kurabildiğiniz bir süreç değil. Bu tür durumlar insanı ikilemde tutan, ne yapacağını bilemediği bir sürece sokabilir. Size ilk tavsiyem; ilişkinizi açıkça konuşun ve duygularınızı ifade edin olacaktı fakat bunu uygulamışsınız. Bu durumda; bu sürecin bitmesini beklemek ve bittikten sonra ne yapacağınızı tasarlıyor olmak daha uygun görünüyor. Sürecin bitişine doğru; size tavırları nasıl, hala soğuk mu, hala soğuksa nasıl ilerlemek istiyorsunuz o zaman bu konuda netleşiyor olmak önemli.


Yazıp yazmamak konusuna gelince; şunu söyleyebilirim. Yazadabilirsiniz, yazmayadabilirsiniz. Siz nasıl rahat hissedeceksiniz? Yazınca nasıl hissediyorsunuz? Yazmayınca bekleyince nasıl hissediyorsunuz? Her neyse oradaki şey onu bilerek yazın ya da yazmayın.


Eğitim süreci bitmesini bekleyin dememde ki durum da şu; eğer gerçekten bu sadece eğitim sürecine aitse çıktığında davranışları ve duygularını daha net görmüş olursunuz. Fakat sadece eğitimin verdiği gerginlikse üç yıllık ilişkinizi bırakmak istemeyebilirsiniz. Şunu da söyleyebilirim, bu üç yıllık süreçte sizi rahatsız edecek, sınırlarınızı ihlal edecek bir davranışta bulundu mu? Size kendinize değersiz hissettirecek durumlarda bıraktı mı? Eğer evetse o zaman bu eğitim sürecindeki davranışları da değerlendirerek karar verin. Hayırsa, eğitim sürecini beklemek daha uygun gözüküyor.


Sizleri anlıyorum, sevdiğiniz ve değer verdiğiniz biri karşısında değersiz hissediyor ve soğuk davranıldığını düşünüyorsunuz. Bu gerçekten çok zorlayıcı, bu kalan üç ay içinde buna katlanabilecek misiniz? Katlanamayacaksanız nasıl davranmak ve süreci yönetmek istiyorsunuz? Bunları kendinize açıkça yazın ve bir günlük tutun. Ne hissediyorsunuz, ne yapmak istiyorsunuz bu süreçte karar vermenize yardımcı olacağını düşünmekteyim.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy