Melis Şeker

Uzm. Psk Melis Şeker

Antalya

Emdr terapisi, anksiyete, depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, bdt

Hakkımda

Ben Uzm. Klinik Psikolog Melis ŞEKER İstanbul Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü' nden Yüksek Onur Belgesi ile mezun oldum. Yüksek lisansımı İstanbul Gelişim Üniversitesi' nde Klinik Psikoloji alanında yaptım. Uzmanlık tezimi "Üniversite Öğrencilerinde Duygusal Yeme Davranışı, Benlik Saygısı ve Sosyal Görünüş Kaygısı Arasındaki İlişkinin İncelenmesi" konusu üzerine yazdım. Bakırköy Prof. Dr. Mashar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi' nde ve Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi' nde staj yaptım. Antalya' da Özel bir kolejde psikolog olarak çalıştım. Uzm. Dr. Sevilay Zorlu Psikiyatri Kliniği' nde Klinik Psikolog, EMDR Terapisti ve Rezonans Terapisti olarak halen çalışmaktayım. Şu an DBE' nden EMDR Akredite Eğitimi almaktayım. DBE' nden Klinik Psikolog Emre KONUK' tan EMDR 1. Düzey ve EMDR 2. Düzey Eğitimi aldım. DATEM' den Klinik Psikolog Prof. Dr. Ebru ŞALCIOĞLU' ndan BDT Eğitimi aldım. Fide Danışmanlık' tan Prof Dr. Ümran KORKMAZLAR' dan Çocuk ve Ergen EMDR Eğitimi aldım. Çocuk ve Ergen Psikoterapi Eğitimi, GOTTMAN Çift Terapisi Eğitimi, Çocuk Merkezli ve Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi, Cinsel Terapi Eğitimi, Aile Terapisi Eğitimi, Rezonans Terapisi Eğitimi ve daha birçok eğitim aldım. Almış olduğum eğitimlerde çok sayıda süpervizyona katıldım. Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesiyim.

Deneyimler

Bakırköy Prof. Dr. Mashar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi' nde ve Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi' nde staj yaptım. Antalya' da Özel bir kolejde psikolog olarak çalıştım. Uzm. Dr. Sevilay Zorlu Psikiyatri Kliniği' nde danışan görmeye devam ediyorum.

Eğitim

DBE' nden Klinik Psikolog Emre KONUK' tan EMDR 1. Düzey ve EMDR 2. Düzey Eğitimi aldım. DATEM' den Klinik Psikolog Prof. Dr. Ebru ŞALCIOĞLU' ndan BDT Eğitimi aldım. Fide Danışmanlık' tan Prof Dr. Ümran KORKMAZLAR' dan Çocuk ve Ergen EMDR Eğitimi aldım. Çocuk ve Ergen Psikoterapi Eğitimi, GOTTMAN Çift Terapisi Eğitimi, Çocuk Merkezli ve Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi, Cinsel Terapi Eğitimi, Aile Terapisi Eğitimi, Rezonans Terapisi Eğitimi ve daha birçok eğitim aldım. Almış olduğum eğitimlerde çok sayıda süpervizyona katıldım.